Závisť.

Autor: Anežka Gernešiová | 6.5.2020 o 19:45 | (upravené 6.5.2020 o 20:00) Karma článku: 4,72 | Prečítané:  443x

V dnešnom virtuálnom svete je veľmi jednoduché niekomu závidieť. Je to prirodzená vlastnosť človeka, ktorá škodí, ale môže aj pomáhať. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si stále niečo závidíme?

Stačí, že si otvoríme akúkoľvek sociálnu sieť a vidíme "dokonalé“ životy ľudí okolo nás. Dokonalé, nie však reálne. V prvom rade sa zamyslite nad tým, prečo tomu človeku závidíte. Čo má také, čo vy nemáte? Má nablýskané auto alebo luxusnú vilu a vy musíte tvrdo pracovať, aby ste zvládali platiť účty? Zamyslite sa ale nad tým, či je ten daný človek aj skutočne šťastný alebo je to len akási pretvárka, za ktorú skrýva svoje nešťastie. Máte rodinu a ste zdravý? Máte strechu nad hlavou a v chladničke jedlo? Takže naozaj drahé autá a luxusné pozemky je to, čo potrebujete k svojmu šťastiu?

Závisť nás však môže aj niekam posunúť. Závidíte niekomu krásnu postavu a vy sa na seba ani nedokážete pozrieť? Tak to je presne ten čas, kedy by ste sa mali odhlásiť zo sociálnej siete, vstať z gauča a ísť si zacvičiť. Poprípade sa začať zdravšie stravovať.

Bohužiaľ, zo závisti dnes pramení väčšina nenávisti voči ostatným ľuďom, ktorou si len filtrujeme našu zlosť. Množstvo ľudí má pocit, že tým, že zhodí druhého človeka, automaticky zníži aj závisť, ktorú pociťuje, lenže to nie je pravda. Práve naopak – len zníži svoj charakter.

Závisť je toxická. Ničí vzťahy a charaktery, aj keď nás môže aj motivovať sa niekam posunúť. Ak aj v tejto chvíli pociťujete voči niekomu závisť, namiesto snahy ponížiť daného človeka sa radšej zamyslite – čo musím spraviť pre to, aby som bol ako on? Ak máte odpoveď, tak neváhajte ani sekundu a urobte to!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Šikuta: Bol by som rád, keby sa na Najvyššom súde zmenili aj mnohé personálne obsadenia

Nový šéf Najvyššieho súdu by pred verejnosťou otvoril výberové konania.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Núdzový stav splnil účel, stačilo

Vyliečených má viac ako nakazených, sme lepšie informovaní aj vybavení.


Už ste čítali?